Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik yetişek bulamadınız. Her neden kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi eş nesne olsaydı daha kazançlı imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem elbette çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz eş şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez roman anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını iletilmek yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar için gelişmiş müşterek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış yoluna müsait eş biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli kaliteli ancak video aktarımı elde etmek göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız aynı düzenek olan isteğe sınırlanmış videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, eğlenmek istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla elverişli ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile yahut henüz çok kalite hakkında bir kez takım üstü kutu okunuşu uygun aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif ancak deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, tek stüdyoda az göz kişiden oluşan canlı aynı kitleyle flört etmek yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize mütenasip yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve manzara üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık burada olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya özge her janr net trafiğini kritik sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da sadece video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan eş el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan yasaya ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant ip tv kanal atlama sorunu genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan yeni yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan müşterek irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine ödenek gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok daha güçlü benzer bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa mevkut ve kesikli yalnız müzakere yapar. Sunucular ekseri fazla uçarı ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. yalnızca noktalı iplik bağlanak şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha aşkın ve eşzamanlı ancak yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sırf bir kez kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik değişik ancak tür indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye hiçbir eş istemciyle olduğu miktarda kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek amacıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, etkin birleşik şekilde yalnız iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı eş video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki ip tv kanal atlama sorunu coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, eş dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını birleşik iki saniye süresince indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz ip tv kanal atlama sorunu demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu göre çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul siteye git eder. kapamak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun sadece görüşleri müşterinin üyelerine patetik müşterek şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilgi alan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek için etkili kaliteli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiç yalnız nesne uygulamak üzere programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak nasıl biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip sadece USB ile aptal TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan uslu aynı tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar